Bericht
ZZ Leiden wil einde maken aan winning streak Okapi Aalst
Zorg en Zekerheid Leiden komt vrijdag al weer in actie. De Leidse ploeg is dan te gast bij Okapi Aalst, dat momenteel een winning streak van zes wedstrijden kent en is opgeklommen naar een gedeelde vijfde plaats in de BNXT League. De formatie van Eddy Casteels kreeg op 12 oktober overigens wel klop van ZZ Leiden: 79-67.
Okapi Aalst kende na de nederlaag in Leiden ook al eens een winning streak van vier wedstrijden. Wisselvalligheid was troef voor de Belgische formatie, zeker in de periode dat Lazar Mutic met een blessure moest toekijken en Sigfredo Casero-Ortiz vertrok. Om de selectie aan te vullen werden Njegos Sikiras, Noé Botuli en Trevian Tennyson aangetrokken. Nu Mutic weer is teruggekeerd, is dat alleen maar goed voor Okapi Aalst.
Op 14 december kreeg Okapi Aalst in eigen huis nog met 64-82 klop van LWD Basket. Sindsdien werd geen één wedstrijd meer verloren. Achtereenvolgens PrismaWorx BAL (61-66), House of Talents Kortrijk Spurs (84-83), Union Mons-Hainaut (93-80), Brussels Basketball (90-98), Den Helder Suns (110-62) en QSTA United (103-90) beten zich stuk tegen de taaie formatie van Casteels.
Okapi Aalst heeft zes spelers die gemiddeld meer dan 10 punten per wedstrijd maken. De grote gangmaker is Niels Van den Eynde, die gemiddeld goed is voor 16.9 punten, bijna twee rake driepunters en 4.5 assists per wedstrijd. De later binnengekomen Njegos Sikiras, een 2.05 meter lange Bosniër, zet gemiddelden neer van 16.2 punten en 11.3 rebounds.
Trevian Tennyson is pas vijf wedstrijden bij de ploeg. Daarin scoort de guard gemiddeld 15.4 punten per wedstrijd. Ivan Maras draagt ook altijd zijn steentje bij: 14.6 punten en 8.4 rebounds gemiddeld. Lazar Mutic heeft vergelijkbare gemiddelden: 14.0 punten en 8.1 rebounds. Daarnaast is Mutic ook een begenadigd schutter van achter de driepuntslijn. De zesde speler die de dubbele cijfers aantikt, is het Belgische talent Siebe Ledegen. De 22-jarige small forward komt uit op gemiddeld 10.8 punten per wedstrijd. Ledegen komt al zeven wedstrijd op rij tot minimaal 10 punten.
Tot aan de break vanwege de kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team zou ZZ Leiden drie lastige wedstrijden op rij voor de kiezen krijgen. De eerste horde is afgelopen zondag genomen, door in Zwolle Landstede Hammers te kloppen. Okapi Aalst is vrijdag de tweede horde, waarna Heroes Den Bosch op zaterdag 15 februari naar Leiden komt.
ZZ Leiden staat na 20 wedstrijden op een 50% score: 10 gewonnen en 10 verloren. Bij een Leidse overwinning komt LWD Basket ook een stuk dichterbij. Feitelijk valt de vijfde plaats ook nog te bereiken, maar de bovenste vier hebben vooralsnog een ruime voorsprong.
Het duel van komende vrijdag begint om 20.30 uur.