EINDHOVEN - Afgelopen zaterdag speelde Zorg en Zekerheid U18 tegen PSV Almonte in Eindhoven. Na een zwakke start werd er uiteindelijk na verlenging verloren met 77-71.

Hekkensluiter Almonte had in de thuiswedstrijd in Leiden (in januari van dit jaar werd er nog gewonnen met 64-60) zijn visitekaartje afgegeven. Helaas opende ZZ zwak en via open drietjes was het Almonte dat in het eerste kwart al ruim afstand nam: 25-14.  Even leek het helemaal verkeerd te gaan voor de bezoekers. Van 35-16 werd het 42-20, maar een wisselende verdedigingsvorm bracht de ploegen bij rust iets bij elkaar: 43-29.

 

Duidelijk was dat er beter verdedigd en scherper gespeeld moest worden. De tweede helft bleef het verschil even groot en met nog tien minuten te spelen was de stand 59-46 in het voordeel van Almonte. Eindelijk was de verdediging scherp en ZZ Leiden liep dan ook in. Via 64-55 werd het 66-64 en dat leverde een interessante finale op. Met nog vier seconden te spelen scoorde Almonte 67-64, maar een score met bonus in de slotseconde bracht de ploegen weer compleet in evenwicht: 67-67.

 

In de verlenging nam Almonte direkt vier punten voorsprong en stond die niet meer af: 77-71.

 

Topscorers ZZ Leiden: Koen Grimbergen: 21 (14 reb), Tomas Breel 17 (11 reb) en Sander Vos 13.


Meer nieuwsberichten